KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Gıda Mühendisliği

YAZ STAJI DUYURUSU-10.06.2020

YAZ STAJI DUYURUSU

Yaz stajı 15 Haziran 2020 – 11 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Staj süresi toplam 40 iş günüdür (20 iş günü işletme stajı + 20 iş günü laboratuvar stajı). Staj yapılan iş yerinde laboratuvar imkanı bulunuyorsa aynı iş yerinde 40 iş günü staj yapılabilir. Eğer iş yerinde laboratuvar imkanı bulunmuyorsa 20 iş günü işletme stajının ardından laboratuvar imkanı bulunan başka bir iş yerinde 20 iş günü laboratuvar stajı yapılmalıdır.

Öğrenciler staj belgelerini UZEM ALMS sisteminde BGM350 ZORUNLU STAJ dersi doküman/ödev aktivitesi kısmından veya Gıda Mühendisliği Bölümü internet sayfasında Belgeler, Staj Protokolü (Ücretli Staj İçin), Staj Başvuru Evrakı (Ücretsiz Staj İçin) sekmesinden indirebilirler. Staj yerinden ücret alacak olan öğrenciler Staj Protokolü belgesini kullanmalıdır, staj yerinden ücret almayacak olan öğrenciler ise Staj Başvuru Evrakını kullanabilir.

Öğrenciler sistem üzerinden indirdikleri staj evrakındaki ilgili yerleri (staj yapılacak yer, staj tarihleri, iş yeri yetkili imzası ve öğrencinin kendi imzası) doldurarak ve ıslak imzalı olarak imzalattıktan sonra evrakı tekrar sisteme yükleyecektir. İki farklı iş yerinde staj yapılacaksa her bir işletme için ayrı staj belgeleri düzenlenmelidir.

Staj için gerekli olan diğer belgeler (Staj Defteri ve İşyeri Staj Değerlendirme Formu) Gıda Mühendisliği Bölümü internet sayfasında Belgeler sekmesinden indirebilirler.

Staj defteri öğrenci tarafından günlük doldurulmalıdır (iş yerinde yapılan çalışmalar staj defterine her gün için ayrı ayrı yazılarak iş yeri staj sorumlusuna imzalatılmalıdır). İş yeri staj değerlendirme formu ise iş yeri staj sorumlusuna teslim edilecektir.

Stajını tamamlayan öğrenciler, staj defterini ve iş yeri tarafından doldurulacak staj değerlendirme formunu (ilgili yerlerini doldurduktan ve imzaladıktan sonra) elden, kargo ile veya UZEM üzerinden yükleyerek teslim edecektir.